10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Balkon – vaše zahrada v bytě

Všichni, kdo žijí v bytě, vám mohou potvrdit, jakou je balkón výhodou. Málokdy slouží jen pro sušení prádla, proto si pojďme ukázat, jak ho zútulnit tak, abychom se na něm cítili jako na zahradě. Základní prvky jsou vždy nábytek, dekorace a kytky. Máme pro vás tipy pro malé i velké balkóny. Idylka šálku kávy na balkóně, kde si odpočinete a nasajete další energii, vás nadchne!

Balkónový nábytek

Než si balkón zútulníte kytkami a dekoracemi, promyslete, jaký nábytek by se na něj hodil. Vycházejte z velikosti balkónu. Velká terasa snese pohodlný velký set křesílek z ratanu, maličký balkón může mít naopak balkónový nábytek skládací. Dobře vyberte materiál a starejte se o něj. Nábytek na balóně by měl být snadno omyvatelný a jednoduchý k údržbě, protože bude do jisté míry vždy vystaven nepřízni počasí. Můžete také zvážit zasklení balkónu, které vám například v zimě ušetří peníze za topení. Zasklený balkón pak může sloužit jako zimní zahrada, kde skladujeme kytky, které potřebují částečně zazimovat.

Dekorace, deky, podložky

Balkón jednoduše ozdobíte jednoduchými dekoracemi. Můžete využít pěkné látky a nakoupit podsedáky na židle, umělý omyvatelný ubrus nebo pěknou poličku. Můžete se pokusit sladit balkón do jedné barvy nebo do jednoho stylu. In je teď styl provance, který je inspirovaný krajem Francie. Vyznačuje se motivem vřesu, rustikálními prvky, bílou a modrou barvou nebo přírodními materiály. Pěkný je také boho styl, který vychází z umění a bohémství. Příznačné jsou lapače snů, exotické nebo etnické motivy a také přírodní materiály. 

Kytky, kytky, kytky!

Absolutní jedničkou pro výzdobu balkónů jsou kytky. Češi milují balkóny s truhlíky plných květin. Můžete pěstovat okrasné druhy, ale nemusíte se bát i zahradničit s rajčaty nebo paprikou. Mimořádnou popularitu teď získávají balkónové odrůdy rajčat nebo jahod. Často jsou popínavé a zazelení vám větší plochu, pokud je napnete na stěnu. Zasklený balkón poslouží jako zimní zahrada. Ocení ji vaše sukulenty, kaktusy nebo i kytky, které potřebují na zimu schovat ze zahrady.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality