10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Jak uspořádat ložnici v malém prostoru?

Organizace práce je velmi důležitá, stejně jako příprava nákupního seznamu, plánování domácího rozpočtu nebo třeba plánu úklidu. Podobné je to i v případě interiérů. V kuchyni by vše mělo mít své místo, aby to bylo dobře dostupné a správně uložené, ale co ložnice? Toto pravidlo platí i zde. Jak uspořádat ložnici?

Jak uspořádat ložnici?

Hodně záleží na velikosti a na tom, co máte v ložnici. Čím více věcí, tím více nábytku, a tedy i úklidu a předmětů, které potřebují najít své místo. Začněte se tedy rozhlížet po místnosti. Možná máte něco, co se vám neustále válí v rohu, nebo to odnášíte z toaletního stolku do postele a pak na noční stolek? Dalším krokem bude úklid prostoru a zároveň jeho uspořádání. Tyto dvě věci se nejlépe dělají současně a jistě ušetříte spoustu času i práce.

Prvním kusem nábytku do ložnice bude postel. Pokud milujete dekorační polštáře, ale přesto je na noc sundáváte, uspořádejte jim místo. Krásně bude vypadat stará truhla nebo proutěný či dřevěný kufr, který si dáte na konec postele. Bude také ideálním nábytkem pro uložení nejrůznějších přikrývek nebo třeba doplňkového lůžkovin. Pokud vám to však velikost dovolí, nelekejte se, máme pro to řešení. V obchodech s nábytkem, existují speciální kontejnery, kterým se odborně říká kontejnery na lůžkoviny. Jsou vyrobeny z látky nebo plastu a na spodní straně mají malá kolečka. Zasuňte je pod postel a je hotovo. Právě jste získali úložný prostor, který neznečistí celý dekor. Vlastně si toho ani nevšimnete.

Jak uklidit oblečení v ložnici?

Mnoho lidí nemá možnost oddělit samostatnou místnost pro šatní skříň, takže si oblečení nechávají v ložnici a na tom samozřejmě není nic špatného, pokud se to dělá s rozumem. Velké šatní skříně pojmou spoustu oblečení, ale často ukrývají také vybavení, jako je vysavač, mop, ručníky a lůžkoviny. Menší šatní skříně již nebudou tak prostorné. Samostatný stojací věšák bude dobrým řešením, pokud to prostor dovolí. Na něj můžete pověsit hotové stylizace a ušetřit si tak ranní starosti s výběrem trička nebo žehlením na poslední chvíli. Bude to také krásná dekorace a jednoduchý způsob, jak přidat barvu do vašeho interiéru. Ve skříni by také měla být promyšlená organizace. Staré oblečení vyhoďte a na jeho místo dejte nové. Po sezóně schovejte zimní bundy nebo plavky. Nebojte se používat zásuvky a boxy. Je to ideální způsob, jak uskladnit například spodní prádlo, punčochové kalhoty, zimní doplňky jako čepice, šály, ale i pyžama nebo oblečení.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality