10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Profesionálové v oboru komínů poradí, jak je udržovat v dobrém stavu

Pokud vlastníte nemovitost, která má využívaný komín, je vaší povinností provádět jeho pravidelnou údržbu a zajištění revize od revizního technika, který doloží, že je komín zkontrolován a schopen provozu. Jestliže máte nemovitost v pronájmu, je toto povinností pronajímatele, pokud by však revizního technika nepovolal, může se stát nehoda ohrožující život váš i ostatních spolubydlících. Neváhejte mu tedy poslat připomínku. Jak postupovat, pokud zjistíte, že váš komín již provozu schopen není?

Vložkování komínů

Vložkování komínů je způsob opravy, kterým lze prodloužit jejich životnost. Při vložkování zděných komínů je někdy nutné přistoupit k frézování, pokud je však komín dostatečně velký, lze vložkovat i bez frézování.

Nejvyužívanější komínové systémy, které slouží pro vložkování komínů, jsou vyráběny z nerezu. K jejich sestavení jsou k dostání mnohé nerezové komponenty o tloušťce materiálu 0,5, 0,6 a 1 mm. Nerezové komínové vložky mají mnoho výhod. Je možné používat je pro všechny druhy paliva, dokonce umožňují přechod z uhlí na plyn. Jejich montáž je snadná, jednoduchá, k jejich provozu je možné přistoupit téměř okamžitě po namontování. Komíny s nerezovými komínovými vložkami jsou v neposlední řadě rychle ohřáty na provozní teplotu a jejich životnost je dlouhá.

Nerezové komíny

Pokud jste se rozhodli, že zděný komín již uvádět do provozu nebudete, nabízí se alternativa nerezových komínů, které slouží pro stavbu fasádních i interiérových komínů. Nerezové komíny jsou moderní variantou, kterou je možno využít nejen pro vývod kouře z krbu či kamen, ale také pro odkouření všech typů spotřebičů.

Nerezové komíny je možné kotvit přímo ke zdi, zděný základ k jejich montáži není potřeba. Jejich životnost je dlouhá a díky tomu, že jsou flexibilní při tepelném namáhání, nehrozí jejich popraskání.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality