22.3 C
Brno
Neděle, 28 května, 2023

Sušené květiny ozdobí váš interiér: Tyto triky byste měli znát!

I vy patříte mezi fanynky sušených květin ve vašem příbytku? Pravdou je, že jde o velmi elegantní a půvabný doplněk v každém interiéru. A dají se s ním dělat různé aranžmá.

Pravda, lp 06.10.2019 08:00
Takto seříznuté květiny byste měli dát vysušit … Foto: SITA / AP, Dean Fosdick
Takto seříznuté květiny byste měli dát vysušit právě v rozpuku a plném květu, abyste zachovali jejich podobu co nejvěrněji iv sušeném aranžmá.
Samozřejmě, nejprve je zde proces sušení květin. Někdy si je sice můžete pořídit přímo v obchodě, ale lepší je, pokud si je připravíte sama doma. Květiny byste měli začít sušit v plném květu a rozvité, aby si zachovaly co nejvěrnější podobu ve vysušeném stavu k tomu, jak je znáte, když jsou čerstvé a svěží.

Na sušení květin existuje několik způsobů. Ten nejklasičtější určitě znáte. Kytice, svazek květin či jednotlivé lodyhy s květem se zavěsí do větraného prostoru za stonek květem směrem dolů. Na vysušení si však v tomto případě musíte počkat pár dní. Platí to i pro sušičky na ovoce, které také můžete využít k sušení květin.

Rychlejší proces je sušení květin v horkovzdušné troubě. Při tomto sušení musíte dávat pozor na bezpečnost, ale rozhodně je velmi rychlé. Květiny rozložíte na plech, případně rošt, aby teplo procházelo z obou stran. Troubu stačí předehřát na 75 až 100 stupňů. Květiny kontrolujte každých dvacet minut. Vysušené vyberte, aby náhodou nevzbĺkli.

Součástí aranžmá se sušenými květy mohou být … Foto: SITA / AP, Dean Fosdick
Součástí aranžmá se sušenými květy mohou být například koblihy.
Poté, co máte k dispozici suché květiny na aranžování, je už jen na vás, jak je zkombinujete. Při květinách s masivnějšího hlavičkami se pracuje a kombinuje lépe. Pokud do aranžmá zapojujete například i různé trávy či klasy, budete muset počítat s odpadem a trochou znečištění. Suché semínka či části rostlin totiž snadno opadávají. Výsledný dojem však jistě bude stát za to a vydrží ve váze či ikebanu i několik měsíců.

ČTĚTE VÍCE
12 voňavých tipů na podzim 2019! Santal, heřmánku či pižmo, s tímto zabodujete
12 voňavých tipů na podzim 2019! Santal, heřmánku či pižmo, s tímto zabodujete
Vsaďte na chilli! Více chilli, méně hladu
Vsaďte na chilli! Více chilli, méně hladu
Fenykl: Do salátů, na záněty … A ještě i duchů odhání
Fenykl: Do salátů, na záněty … A ještě i duchů odhání
Poznejte 6 benefitů růžové soli: Věděli jste, co dokáže s naší linií?
Poznejte 6 benefitů růžové soli: Věděli jste, co dokáže s naší linií?
Do interiéru můžete následně přinést i estetiku jednotlivých ročních období. Na podzim se součástí aranžmá mohou stát například plody listnatých stromů na větvičky, řeč je o žaludy, bukvice či kaštanech. V zimě jsou to například sušené šišky z jehličnatých stromů.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality