-2.4 C
Brno
Středa, 29 března, 2023

Vezměte do rukou jehlice! Pletení přináší skvělé benefity

Pletení jako koníček zažívá opětovný boom. Dokonce i některé hollywoodské hvězdy přiznali, že právě pletení jejich uklidňuje – Sarah Jessica Parker, Amanda Seyfried či Katherine Heigl.

Pravda 08.11.2019 07:00 pletení, štrikovanieFoto: Shutterstock
Už jste vyzkoušeli pletení?
Opravdu, pletení přináší několik benefitů, poznejte jejich.

prevence demence
Zapamatovat si vzor, ​​počítat řádky či očka. Při pletení aktivně zapojujeme mozek i paměť, stále se učíme nové věci. S každou novou věcičkou, kterou pleteme, zdoláváme nové výzvy – ať už vezmeme do ruky jiné jehlice, strike složitější vzor či máme pod rukama jiný materiál.

Recept na sklíčenost
Cítíte se doma sama a opuštěná? Jistě, pokud jen sedíte a díváte před sebe či do televizoru, nic dobrého vám zřejmě hlavou neproběhne. Pokud vezmete do rukou jehlice a pod vašima rukama se začne odehrávat vlněný příběh, výsledek vás nejenže potěší, ale ruční práce vás myslí odlákají od ponurých myšlenek. Není to nijak objevná myšlenka – kdo se nudí, je více depresivní než ten, co se dokáže zabavit i sám, například právě při nějakém koníčku.

Téměř jako meditace
Pokud se při pletení dostanete do svého tempa a zvládnete provádění pohybů bez zaváhání – právě tato činnost, kterou doprovází i jemné cinkání jehlic, nabízí příjemnou psychohygienu. Osvobodíte mysl od tíživých myšlenek a vychutnáte si monotónní uklidňující činnost.

zpomalíte
Pokud máte pocit, že jste v jednom kole, začněte s pletením. Tento koníček vás nutí zpomalit – řádky totiž nenabíhají právě nejrychleji a žádají si preciznost. A ta nejde ruku v říje s rychlostí. Abyste se dostali k požadovanému výsledku, chce pletení dostatek pozornosti i jistou pravidelnost. Právě to vás dokáže na pár minut uklidnit, posadit do křesla a jen tak si vychutnávat pomalé plynutí času při příjemné a nestresující činnosti.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality