15.3 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Máte rádi přírodní materiály, ekologii i tradiční venkovské prvky? Farmářský styl vám bude sedět

Váš styl designu odráží vaše nadšení pro vše ekologické, ručně vyrobené a čerstvé z farmy. Máte rádi svůj domov. Inspiruje vás krása přírody a obklopujete se přírodními materiály, jako jsou dřevo, kámen a proutí. Sedí to na vás? Pak je tzv. farmářský styl (farmhouse) jako stvořený pro vás.

Lákají vás tradiční venkovské prvky a jedinečný nábytek? Rádi smícháte staré a nové a vytváříte pohodlnou a uklidňující atmosféru? Líbí se vám, že váš domov oplývá charakterem, teplem a osobností a máte rádi útulné textilie a textury? Váš styl je především o neformálním životě v přírodním a zároveň propracovaném domě, kde se rodina a přátelé cítí vítáni.

Venkovská kuchyně v bílé
Zdroj: DreamyWhitesLifestyle

Farmhouse je typ venkovského stylu populární zejména v USA. Stejně jako ten „náš“ venkovský styl může mít mnoho podob od elegantního jižanského domu plného bílých textilií a voňavých, pečlivě naaranžovaných kytic až po romantický, ale přece jen pracovní ranč.

Jak na to?

 1. Design od základu
  Zvolená podlaha může mít obrovský vliv na vzhled a dojem z celého vašeho domu. Pro dům na pláži použijte bíle natřené palubkové desky, barevně natřené podlahy budou zas evokovat dům v prérii. Ke každému stylu se však hodí poctivý dubový masiv.

Přečtěte si také
Zařizujeme kuchyni v provensálském stylu

 1. Udržujte věci útulné, ležérní a pohodlné
  Dopřejte svému domovu pocit útulnosti přidáním patinovaných povrchových úprav a rustikálních akcentů.
 2. Na detailech záleží
  Nezapomeňte zahrnout několik prvků, které pro vás mají skutečnou sentimentální hodnotu. V interiéru vyzní úplně jinak než jen koupený dekor.
 3. Zahrňte přírodní materiály
  Základní barevnou paletou jsou neutrální tóny pískových, hnědých a bílých odstínů. No citlivé použití jasných barev, například drobného akcentu živé smaragdové zelené může dodat prostoru moderní nádech. Neutrální paleta poskytuje dokonalé pozadí na textura prvky a umožňuje vyniknout liniím nábytku a architektuře místnosti.
 4. Nebojte se vlastní ruční práce
  Je to skvělý způsob, jak přidat domovu váš osobitý ráz a zároveň zabavit rodinu.
 5. Druhý život pro starožitnosti
  Opětovné používání předmětů, jako jsou láhve, staré dřevo či netradiční úložné řešení v podobě starých regálů či bedniček, dodává domácnosti nejen rustikální styl, ale je zároveň ekologicky zodpovědné.

Přečtěte si také
Dřevo, beton, tmavozelená a odstíny šedé: Moderní kuchyně s industriálním nádechem

 1. Hrajte se kontrasty
  Kombinace starého a nového, kýčového a vkusného. Můžete kombinovat dřevo a kovy, ale také směsi látek, jako je bavlna, vlna, šenil a pytlovina. Bohaté eklektické vrstvení kontrastů brání tomu, aby byla paleta interiéru plochá a nudná.

Touha po bydlení na farmě se může jevit jako módní věc. Ve skutečnosti je to však touha po dobře prožitém životě.

zaujaly nás
@WhitetailFarmhouse

kuchyň ve venkovském stylu
Zdroj: WhitetailFarmhouse

Jamie, která stojí za účtem Whitetail Farmhouse, žije v malém městě na jihovýchodě Texasu. Bílý statek s červenou stodolou je obklopen majestátními duby, borovicemi, hortenziemi, vistárií a voňavým jasmínem. Za svou rekonstrukci kuchyně získala ocenění Remodelista 2018.

„Chtěla jsem vytvořit kuchyni, která by zůstala věrná farmářským kuchyním z minulosti, ale s moderním vybavením pro funkčnost a lehkost.“ Její lehký světlý design je plný dřeva, neutrálních tónů a vtipných detailů.

Královna romantického bydlení Annie Sloan nesmí určitě chybět ve vašem feedei. Interiérová designérka, která vynalezla nesmírně populární křídovou barvu, se na svém Instagram dělí o momenty ze svého stále proměnlivého domu i o novinky z barevného světa. Kromě toho sdílí svůj prostor a své publikum s talentovanými designéry z celého světa a její profil je ideální místo k nalezení nových talentů.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality