10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Víte, jak často čistit vaši domácnost?

Udržet domácnost v nablýskaném a neposkvrněném stavu je přímo nemožné. I kdybyste se o to snažili denně.

Pravda, lp 03.10.2019 09:30 toaleta, čistenieFoto: Shutterstock
Jak často bychom měli čistit toaletu?
Ale to by vlastně nebylo ani zdravé. Být otrokem posedlosti čistotou také není zdravé. Ale samozřejmě udržet si jednotlivé prostory či místa ve vašem příbytku v dobrém stavu třeba. Víte, jak často je dobré je čistit či starat se o ně během běžného režimu fungování?

Britský Daily Mail cituje specialistu na hygienu domácnosti Paula Morrise, který říká například toto!

  1. Toaleta
    Přestože je považujeme za špinavé místa plné bakterií, není to až taková tragédie. Při běžném používání toalety stačí, když ji vydezinfikuje a vyčistíte keramický povrch pomocí kartáče a přípravků jednou týdně. Nutné je samozřejmě utřít a dezinfikovat i desku. Při splachování vždy zavírejte víko toalety.
  2. Dřez
    Ať už je nerezové nebo keramické, iv tomto případě postačí, když se postaráte o „generální“ úpravu jednou za týden. V případě odtoku je však dobré čistit ho častěji. Nutné je také pravidelně likvidovat zbytky jídla a potravin, které se zachytí ve výlevce. Jednou za čas je dobré pomocí přípravků k tomu určených pročistit i odtok hloubkově.
  3. Kuchyňská deska
    Snadné! Čistěte ji po každém použití, ať už jste na ní krájely maso, zeleninu nebo si dělali ranní misku s ovocem a jogurtem. Přestože nemusíte na kuchyňské desce zanechat viditelné zbytky potravin, manipulace s nimi vždy znamená určitý odpad či znečištění. Je proto velmi jednoduché použít houbu nebo vlhčený utěrku a povrch otřít. V případě houbiček na čištění povrchů nezapomínejte na to, že i tam se zachycují bakterie. Pravidelně je měňte, v případě látkových hadříků použijte pračku.
- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality