10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Matrace 180×200 cm: Nejlepší řešení pro manželskou postel

Zařídit ložnici pro partnery se může zdát složité, obzvláště pokud v ložnici není dostatek místa. Klasickou volbou je matrace o šířce 180 centimetrů, ovšem nabízí se i další možnosti. Je třeba vybrat kompromis vzhledem k dostupnému prostoru.

Matrace 180×200

Nejlepším řešením, pokud hledáte novou manželskou postel, je rozhodně matrace 180×200 centimetrů. Za předpokladu, že v ložnici máte dostatek prostoru, je vhodné zvolit velkou matraci. Ta vám totiž poskytne dostatek prostoru. Nejen pro dva, ale třeba i pro děti či případně domácí mazlíčky. Šířka 180 centimetrů je totiž dostatečná, pro každého poskytuje zhruba 90 centimetrů prostoru, což je ideální pro komfort při spánku. Přitom je však tato matrace stále prostorná i pro více lidí.

Matrace 160×200

Matrace 160×200 se svými rozměry podobá předchozímu typu. Jde o řešení, které se hodí i pro menší ložnice, přičemž zachová volný prostor. Osmdesát centimetrů prostoru je přitom dostatečné pro jednotlivce, takže se stále pohodlně vyspíte. Postel nezabere příliš místa, a tak vám zbyde prostor i na další vybavení ložnice. Pokud si však potrpíte na dostatek místa při spánku, tato matrace pro vás pravděpodobně nebude tou nejlepší volbou. Ovšem jde o vhodný kompromis, pokud pro vás není možností matrace o šířce 180 centimetrů.

Matrace 140×200

Jednou z dalších možností je matrace 140×200 centimetrů. Pokud hledáte manželskou postel, je lepší volit větší matraci. Šířka 140 centimetrů je vhodná zejména pro postele pro hosty, kde se může vyspat jeden, či případně dva hosté. Pro krátkodobé spaní je tato varianta schůdná, ovšem pro dlouhodobé spaní je lepší volit rozměry alespoň 160×200 centimetrů.

Při výběru matrace je důležité řídit se individuálními požadavky. Zatímco pro někoho je dostatečným prostorem 80 centimetrů pro jednu osobu, pro jiné páry může být nezbytná matrace s šířkou 180 centimetrů.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality