10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Jak si profesionálně vyzdobit byt?

I když bydlíte v podnájmu a nemůžete dělat velké změny, někdy stačí maličkosti k tomu, aby váš byt vypadal o mnoho lépe. Na co se zaměřit?

Říká se, že dokonalost se skrývá v maličkostech, proto i maličkosti mohou proměnit váš byt v místo, kde se budete cítit skvěle. Navíc, základní triky nejsou vůbec těžké a tak i bez studia designérské školy může váš byt vypadat jako od profesionálního dekoratéra. 

Co promění nejvíce vzhled pokoje? 

Obraz či nástěnný koberec, to je skvělá dekorace do bytu, který postrádá osobnost. Pro oživení bytu zařaďte obrazy, gobelíny nebo menší drobnosti. K přichycení těchto kusů ke stěnám můžete použít dočasné háčky nebo proužky, abyste je později mohli snadno odstranit. Toto řešení dodává bydlení charakter a v pronájmu se budete cítit jako doma.

Byty s omezenou rozlohou jsou oblíbené zejména ve velkých městech pro svou cenovou dostupnost. Ne každému se ale líbí žít v prostoru, který připomíná skříň. Zrcadla jsou jednoduchou dekorací. Vytvářejí iluzi hloubky, díky níž se prostor jeví otevřenější. Použijte lepicí pásku k zavěšení na povrchy nebo opřete vysoké zrcadlo o stěnu jako designovou taktiku.

Použijte vkusné závěsy. Ozdobení oken vám umožní přizpůsobit si pronájem bez velkých změn. Vytvářejí také prostor, který vypadá zabydlený a pohodlný. Navíc – záclony jsou levné a efektivní řešení.

Možná nemůžete vymalovat stěny, ale i tak se dá najít řešení. Na rozdíl od tradiční tapety je nalepovací tapeta odnímatelná, takže se nemusíte zavazovat k jednomu stylu. V dnešní době jsou k dispozici tuny vzorů. Osvěžte koupelnu jasnou barvou nebo vytvořte výraznou stěnu ve své ložnici.

Nezapomeňte na dekorace

Věděli jste, že díky rostlinám se budete cítit šťastnější? Mnohé způsobují, že se cítíme klidně a uvolněně, zatímco jiné odstraňují toxiny ze vzduchu. 

V bytech s omezeným prostorem se snažte maximalizovat úložný prostor, jak nejlépe umíte. Vezměte si rám postele se zásuvkami a nainstalujte police na stěny pro větší přitažlivost a užitečnost. 

Hledejte barevné vzory koberců, které rozzáří každý pokoj. Vypadají fantasticky jak na dřevě, tak na dlaždicích. Mnoho návrhářů si rádo hraje s různými texturami v jedné oblasti, takže na to pamatujte. Jako bonus – tlustší koberce fungují jako zvukotěsné bariéry, takže mohou pomoci přehlušit hlučné sousedy pod vámi.

Příliš drsná nebo příliš tlumená svítidla mohou negativně ovlivnit dojem a funkčnost prostoru. Chcete-li to napravit, přineste stojací a stolní lampy s jemnějším světlem. LED žárovky vám v tom mohou pomoci a ušetřit také peníze.

Vyměňte odstíny za ty, které odpovídají vašemu stylu. Přidejte bílá řetězová světla pro útulnější pocit. Bez ohledu na to, co si vyberete, je to snadný a efektivní způsob, jak změnit svůj pronájem. 

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality