7.5 C
Brno
Středa, 29 března, 2023

Jaké trendy vládnou v moderním obýváku?

Zařízení funkční a stylové obýváku vás nenutí následovat všechny trendy, ale můžete se inspirovat při výběru interiérového zařízení. Stačí, když se rozhodnete pro interiérový styl, který preferujete a přizpůsobíte mu své zařízení. Obývací místnost se stane praktickým a stylovým místem, kde se budete moci setkávat s rodinou a blízkými přáteli.

V mnoha obývácích převládá otevřený prostor, který se dokáže postarat o to, aby byl celý prostor útulný a vzdušný. Vyhněte se zejména zbytečným dekoracím, které mohou způsobovat hromadění prachu nebo vás okradou o volný prostor. Dekorace nebo nábytek navíc mohou celý prostor opticky zmenšit.

obývací pokoj s šedou sedačkou
Zdroj: shutterstock.com

Pro moderní obývacího pokoje jsou populární obývací stěny s čistými liniemi a vkusným zařízením, které můžete naplno využívat. Jelikož obývák je místem, kde budete trávit nejvíce času s rodinou a přáteli, tak je třeba, aby byla pohodlná a prezentována jako místo odpočinku. Styl jejího zařízení musí vyhovovat především vašemu osobnímu vkusu, takže zapomeňte na rady jiných lidí. Nábytek do obývacího pokoje vybírejte podle jednotlivých zón, které v ní chcete vytvořit.

Při problémech s omezeným prostorem se nenechte unést unáhlenou koupí nábytku, který vám bude po čase dělat problém. Pokud jste si již vybrali interiérový styl, tak podle něj přizpůsobte multifunkční nábytek. Chcete mít v obývacím pokoji prostor na relaxaci, knihy nebo rodinné vzpomínky? Případně v ní chcete vytvořit oddělenou zónu, kde se budete moci v klidu věnovat svým oblíbeným činnostem?

Jaké prvky se hodí k elegantnímu zařízení:

  • K eleganci neodmyslitelně patří bílá barva, která působí až luxusním dojmem. Bílá barva se hodí pro minimalisticky zařízenou obývací místnost.
  • Do interiéru přineste přírodní materiály a barvy, které celý pokoj zútulní. Nebojte se do bydlení zakomponovat dřevěné prvky různých barevných odstínů.
  • Moderním trendem je i propojení prostoru s kuchyní. Pokud máte dostatek místa na to, abyste využili prostor na kuchyň s obývákem, tak se tomu rozhodně nemusíte bránit.
  • Důležité je, aby byla obývák pohodlná a nábytek funkční.

obývací pokoj s šedou sedačkou a stolkem
Zdroj: shutterstock.com

Výběr TV stolku
Televizní stolek bude důležitým a výrazným prvkem, který by měl ladit s nábytkem v obývacím pokoji. Vybírejte ho podle jeho praktických vlastností, mezi které patří výška, materiál a dostatek úložného prostoru. Pokud stolek není součástí nábytkové sestavy, tak si můžete vybrat samostatný kus nábytku. Oblíbený je elegantní TV stolek, který vynikne i ve větších prostorách a hodí se do minimalistické obývacího pokoje, kde převládají čisté linie.

Elegantní alternativou je TV stolek na nožičkách, protože působí vzdušným dojmem a zároveň bude stát na svém místě. V případě, že chcete stolek s možností manipulace, tak je pro vás jasnou volbou stolek na kolečkách.

Rádi byste také zútulnili podlahu a využili prázdný prostor? Vyberte si elegantní koberec do obýváku, kterým dokážete zaujmout na první pohled. Správný koberec musí být útulný a teplý. Rozhodující jsou jeho rozměry a design, který by měl být vhodný k zbytku obývacího pokoje. Avšak nemusíte se bát ani nápadnejších vzorů, které si získají pozornost. Myslete hlavně na jeho způsob čištění, protože koupě koberce může být investice na několik let.

Moderní trendy v obýváku často spojují jednoduchost a praktičnost, přičemž se nemusíte omezovat ani výběrem interiérového stylu. Snažte se využít celý prostor funkčně a zároveň vytvořte útulnou obývák, kde vám nebude nic chybět.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality