10.8 C
Brno
Pondělí, 29 května, 2023

Správné kouzlo dodají vaší zahradě nejen dekorace, ale i rozličný zahradní nábytek

Je zahrada vaší chloubou a rádi zde trávíte každou volnou chvíli? Pak byste si měli vytvořit jedno nebo víc, kde se můžete na chvíli posadit. Kromě toho, že zde můžete odpočívat během práce na zahradě, můžete se odsud chlubit svým blízkým i s výsledky vašeho snažení. Odpočinkové zóny prostě na zahradu patří!

Vytvořte si klidně i trochu schované romantické zákoutí

Nechte se trochu inspirovat anglickými parky, kde pod stromy či za keři naleznete bílé elegantní lavičky. Ty díky zakomponování k rozkvetlým růžím či okrasným stromům vytvářejí malebná zákoutí, která přímo zvou k posezení. Pokud to není nic pro vás můžete zvolit klidně i výraznější zahradní nábytek, který sladíte buďto s architekturou vašeho domu či dekorativními prvky ve vaší zahradě.

Raději byste volili modernější styl?

Velmi esteticky působí i moderní ratanová závěsná křesla u vodního prvku nebo tradiční dřevěné posezení s nižší světlou výškou u ohniště. Dnes už se navíc při klasických opékačkách nemusíte nijak hluboce předklánět, protože si můžete pořídit i kovové ohniště na nožičkách. Jak vidíte dát vaší zahradě nový neotřelý vzhled je dnes opravdu jednoduché.

Náročnější pak budou jistě zajímat designová ohniště, která mohou mít i vzhled sloupky nebo být povedenou napodobeninou konferenčního stolku. K těmto ohništím dokonale pasují jednak zahradní sety, jež jsou důvěryhodnou imitací ratanu, ale i hliníkové sety s dřevěnými detaily.

Dejte si pozor na náročnost údržby

Ať už si zvolíte jakýkoli zahradní nábytek, vždy se před nákupem zamyslete nad náročností jeho údržby. Zahradní nábytek by pro vás měl být radost, a nejen další starost navíc.

Klasický masivní dřevěný nábytek se hodí spíše k tradičnějším stavením, nezbytné je pak počítat i s opakovaným lakováním, aby dřevo nepodléhalo různým vnějších vlivů.

Klasický železný nábytek s nátěrem má sice dlouhou životnost, ale v případě poškození nátěru, je nutné danou část přebrousit a zatřít odpovídající bravu, aby nezrezl.

Napodobeniny ratanu jsou vyrobeny z plastu, který můžete bez obav nechat zmoknout. Dokonce i polštáře jsou u kvalitních kousků rychle schnoucí. Jedná se o bezúdržbový nábytek, který můžete od nečistot umýt třeba vysokotlakým čističem.

- Komerční sdělení-magazín

Mohlo by vás zajímat

- Komerční sdělení-PR články
- Komerční sdělení-magazín
- Komerční sdělení-magazín

Doporučené články z rubriky

- Komerční sdělení-aktuality